Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Smaragd, prívesok Ag

Rozmery cca:
1,4 x 1,1 x 0,8 cm
Kód produktu: 70418
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: +1
8.60
KS

Smaragdový prívesok so strieborným komponentom (Ag 925/1000). Smaragd je najcennejšia odroda berylu. Od nepamäti bol uctievaný ako najcennejší drahokam. Cituje sa v biblii, bol súčasťou kultových predmetov a nemohol chýbať ani na korunovačných a cirkevných klenotoch.

Smaragd nás vedie cestou pokory k pravde. Taktiež v duševnej oblasti je nám smaragd šťastnou hviezdou. Posilňuje pamäť a podporuje intelekt, tíši náš stres, splín a trýznivé stavy depresie. Posilňuje a omladzuje.

Uplatnenie smaragdu je široké. Nové skúsenosti a poznatky potvrdzujú jeho účinky pri infekčných chorobách, hnačkách a otravách žalúdka. Odporúča sa pi zápaloch vedľajších nosových a čelových dutín, migréne, diabete, epilepsii, skleróze multiplex a Parkinsonovej chorobe. 

Ak je smaragd v blízkosti iných kameňov, oslabuje sa jeho účinok. Výnimkou je len horský krištáľ a diamant - kráľovské kamene bieleho svetla, ktoré ho dokonca posilňujú. Blízkosť rubínu a zafíru mu môže dokonca fyzicky škodiť, ich silné vlnenie mu môže spôsoboť trhliny.

Umiestnenie: noste ho na malíčku, prstenníku, na srdci alebo na pravej ruke. Je možné ho tiež položiť na miesto, ktoré chcete liečiť. Nenoste ho však trvalo, pretože by mohol uvoľniť negatívne city.

Astrológia: znamenie Lev.

V cene tohto šperku je priehľadná plastová krabička.