Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.                          

                                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                                             

 

Nájdete nás aj na:

 

 

Náplne do tlačiarní nakupujeme na:

Náplne do tlačiarní TonerPartner.sk

Malachit, náramok zapínací

Dĺžka cca:
22 cm
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 50069
Dostupnosť: 2 ks
3.80 ks

Náramok zapínací z malachitu, veľkosť kamienkov do cca 0,7 cm. Malachit vytvára prevažne nepriehľadné masy, ktorých zelenú farbu podmieňuje prímes medi. Spracováva sa vyrezávaním alebo leštením, aby sa prejavili striedajúce sa tmavozelené a svetlozelené vrstvičky. Tvrdosť 4. 

Malachit je kameň obdarený veľkou mocou, ale súčasne patrí medzi minerály, s ktorými je treba zaobchádzať s veľkou opatrnosťou. Najvhodnejšie je používať ho pod dohľadom kvalifikovaného liečiteľa, ktorý má s uzdravovaním pomocou kryštálov skúsenosti.  Je jedovatý a malo by sa pracovať len s jeho vyleštenou formou. Nikdy nevdychujte jeho prach. Ak sa používa ako drahokamový elixír, aplikuje sa len zvonku. Druhou možnosťou je postupovať nepriamou metódou, kedy sa kameň položí do sklenenej nádobky, ktorá sa postaví do misky s vodou, aby sa s ňou kameň nedostal do styku.
Malachit zosilňuje kladné i záporné energie. Ľahko pohlcuje negatívne energie a znečisťujúce látky, ktoré odoberá priamo z atmosféry alebo z ľudského tela. Pred použitím aj po ňom by sa mal vyčistiť tak, že ho necháme na slnku položený na kryštál kremeňa. Chráni pred žiarením každého druhu. Mal by ho mať doma každý, kto žije v blízkosti jadrovej elektrárne alebo zdroja prírodnej rádioaktivity.
Malachit je mimoriadne všestranný liečivý kameň. Zvlášť užitočný je pri potlačovaní kŕčov (vrátane menštruačných). Uľahčuje pôrod. Lieči pohlavnú nerovnováhu, znižuje krvný tlak, lieči astmu, artritídu, epilepsiu, zlomeniny, opuchy kĺbov, patologické výrastky, nádory, zrakový nerv, nevolnosť pri cestovaní, závraty, pankreas. Zlepšuje činnosť imunitného systému. Podporuje odbúravanie jedovatých látok z pečene, znižuje okysľovanie tkanív. Ak sa nosí okolo pása, lieči cukrovku.
Pozn.: Malachit môže vyvolať slabšie búšenie srdca. V takom prípade ho okamžite odstráňte a nahraďte ružovým kremeňom alebo rodonitom.

Astrológia: znamenie Býka.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom