Produkty

 

Nájdete nás aj na:

 

 

Náplne do tlačiarní nakupujeme na:

Náplne do tlačiarní TonerPartner.sk

Akvamarín, EQ

Rozmery cca:
2,8 x 1,4 x 0,7 cm
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 60247
Dostupnosť: 1 ks
7.50 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Akvamarín je modrá až zelená odroda berylu. Všeobecne tento kameň môže byť farby svetlomodrej až tmavomodrej, prípadne zelenomodrej. Sfarbenie spôsobuje prímes Fe. Tvrdosť 7,5 - 8.

Kameň mora, vodného živlu, v ktorom sa odráža belasé bezoblačné nebo. V pochmúrnych dobách a beznádejných obdobiach vnáša do nášho splínu a depresií lúč svetla a nádeje. V tomto podvojnom svete sa ako vlny v mori prelínajú radosť s bolesťou. Nie je dôležité, aké máme, alebo dostaneme karty, podstatné je byť v každej situácii čistým dobrým človekom. Podľa starého podania bol akvamarín kameňom vizionárov, mystikov a liečiteľov. Jeho majiteľ si s jeho pomocou udržoval večnú mladosť, partnerovu vernosť a blaženosť lásky a šťastia v živote.

Podporuje liečbu horných ciest dýchacích, sliznice a pľúc, prečisťuje hlas, zmierňuje kašeľ, astmatické stavy. Ovplyvňuje a upravuje funkciu žliaz, uvoľňuje napätie šije a spazmus.

Očista: nakoľko akvamarín na priamom slnku stráca rýchlo farbu, ukladáme ho po dôkladnej očiste vodou na už nabitý horský krištáľ, umiestnený mimo dosahu priamych slnečných lúčov. Ten mu tak potrebnú energiu spostredkuje. Ak nemáme horský krištáľ poruke, nabíjame kameň na dennom svetle bez priameho dosahu slnka.

Astrológia: znamenie Vodnár, Ryby, Váhy  a Blíženci.