Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.                          

                                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                                             

 

Nájdete nás aj na:

 

 

Náplne do tlačiarní nakupujeme na:

Náplne do tlačiarní TonerPartner.sk

Akvamarín, EQ

Rozmery cca:
2,8 x 1,4 x 0,7 cm
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 60247
Dostupnosť: 1 ks
7.50 ks

Akvamarín je modrá až zelená odroda berylu. Všeobecne tento kameň môže byť farby svetlomodrej až tmavomodrej, prípadne zelenomodrej. Sfarbenie spôsobuje prímes Fe. Tvrdosť 7,5 - 8.

Kameň mora, vodného živlu, v ktorom sa odráža belasé bezoblačné nebo. V pochmúrnych dobách a beznádejných obdobiach vnáša do nášho splínu a depresií lúč svetla a nádeje. V tomto podvojnom svete sa ako vlny v mori prelínajú radosť s bolesťou. Nie je dôležité, aké máme, alebo dostaneme karty, podstatné je byť v každej situácii čistým dobrým človekom. Podľa starého podania bol akvamarín kameňom vizionárov, mystikov a liečiteľov. Jeho majiteľ si s jeho pomocou udržoval večnú mladosť, partnerovu vernosť a blaženosť lásky a šťastia v živote.

Podporuje liečbu horných ciest dýchacích, sliznice a pľúc, prečisťuje hlas, zmierňuje kašeľ, astmatické stavy. Ovplyvňuje a upravuje funkciu žliaz, uvoľňuje napätie šije a spazmus.

Očista: nakoľko akvamarín na priamom slnku stráca rýchlo farbu, ukladáme ho po dôkladnej očiste vodou na už nabitý horský krištáľ, umiestnený mimo dosahu priamych slnečných lúčov. Ten mu tak potrebnú energiu spostredkuje. Ak nemáme horský krištáľ poruke, nabíjame kameň na dennom svetle bez priameho dosahu slnka.

Astrológia: znamenie Vodnár, Ryby, Váhy  a Blíženci.