Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                           Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                        

             

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Zeolit

Počas vývoja Zeme nám príroda zanechala vzácny dar – zeolit (klinoptilolit). Je to prírodná hornina s výnimočnými fyzikálnymi vlastnosťami, ktoré vyplývajú z jeho osobitnej kryštálovej štruktúry. V priebehu miliónov rokov došlo pôsobením vysokých teplôt a tlaku na usadené vrstvy sopečného popola k fyzikálnej a chemickej premene, ktorá zabezpečila vznik rôznorodej skupiny zeolitov, medzi ktoré patrí aj klinoptilolit. Klinoptilolit patrí do zeolitickej skupiny heulanditu. 

Mechanizmus účinku vlastností zeolitu

reverzibilná hydratácia a dehydratácia – jedným z bodov spracovania klinoptilolitu v závode Zeocem a.s. je sušenie pri optimálnej teplote. Dochádza pri ňom k odstráneniu voľnej a viazanej vody z kryštálovej mriežky, ktorá je potom späť vyväzovaná pri kontakte s materiálmi ako je uskladnené obilie a krmivo, podstieľky pre domáce zvieratá, v spaľovniach na zabránenie kondenzácie spalín a pod. Klinoptilolit tak pri nízkom dávkovaní stabilizuje vlhkosť v určitom objeme a zabráni vzniku nepriaznivých účinkov vody.

iónová výmena – mriežková štruktúra umožňuje klinoptilolitu pracovať ako ionomenič a selektívny adsorbent. Adsorbcia a výmena iónov záleží od ich náboja a veľkosti. Čím viac sa veľkosť iónu zhoduje s veľkosťou vstupných pórov do mriežky klinoptilolitu, tým ľahšie v nej bude zachytený a udržaný. Priemer vstupných pórov je približne 4 Angströmy, čo zodpovedá priemeru iónov amónia NH4+, H2O, 134Cs a 137Cs. Tieto látky vykazujú najväčšiu afinitu k naviazaniu na klinoptilolit, ktorý však pôsobí ako selektívny adsorbent na širokú škálu škodlivín.

adsorbcia – klinoptilolit adsorbuje: amoniak, ťažké kovy, rádionuklidy, zápachové plyny, vodu.

Triediť podľa: Názvu Triedenie podľa názvu produktu | Ceny Triedenie podľa  podľa ceny produktu | Odporúčania Zotriediť produkty podľa odporúčania