Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Vltavín, prívesok, Ag

Rozmery cca:
1,3x 1,2 x 0,6 cm
Kód produktu: 70447
Pôvod: Česká republika
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: +1
19.90
ks

Prívesok z vltavínu so strieborným komponentom (Ag 925/1000).  Medzinárodne uznávaný názov vltavínu je moldavit podľa nemeckého Moldau - Vltava. Najstaršie opracované nálezy vltavínov sú z doby kamennej, pretože boli vhodným materiálom, rovnako ako obsidián, na výrobu nástrojov. Pre svoj nádherný prírodný vzhľad a farbu boli neskôr nosené aj ako amulet. Od doby secesie je vltavín uznávaný ako šperkový kameň. Tvrdosť 5,5 - 6,5.

Ťaživé zážitky často spočívajú na dne našej duše ako kus olova. Zbaviť sa týchto blokád znamená otvoriť sa prítomnosti, ktorá je pravou a jedinou skutočnosťou. Práve vltavín nás podporí v konečnom dosiahnutí trvalého stavu "teraz", v ktorom nie sú ani zaťažujúce spomienky, ani predstavy či obavy, ktoré sa týkajú budúcnosti. Takto sa celkom jednoducho a prirodzene zbavíme okovov, získame nepoznanú slobodu a tak vzácnu životodarnú energiu, ktorú inak často a zbytočne minieme na malicherné veci.

Vltavín pomáha pri liečení infekčných chorôb, mierni problémy horných ciest dýchacích, podporuje tvorbu bielych krviniek, posilňuje imunitný systém.

Astrológia: znamenie Blíženci.