Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

Želáme vám príjemný nákup.

 

                     

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Tigrie + býčie + sokolie oko, náhrdelník

Cena 11.64
Pôvodná cena 17.90, Zľava 35 %
Dostupnosť: +1
Dĺžka cca:

Kód produktu: 51045
Záručná doba: 24 mesiacov
KS

Náhrdelník z tigrieho, býčieho a sokolieho oka, súčasťou zapínania je retiazka, pomocou ktorej sa dá dĺžka náhrdelníka prispôsobiť na dĺžku od 42 do 48 cm, priemer guľôčok je cca 1 cm.

Tigrie oko: Tigrie oko pochádza z oka sokolieho, ktoré prešlo čiastočnou pseudomorfózou krokydolitu v kremennú hmotu pri zachovaní pôvodnej vláknitej štruktúry. Limonit spôsobuje jeho zlatistú farbu. Je najbežnejším a najznámejším zo všetkých vláknitých kremenných odrôd. V starom Grécku bol uctievaný ako kameň radosti a duševnej rovnováhy. Tvrdosť 6 - 7.

Teplé farby tigrieho oka, jeho premenlivý hodvábny lesk a hra tmavých a svetlých hnedých tónov dodáva tomuto kameňu fascinujúcu životnosť. Učí nás tak otvorenosti a aktívnemu pohľadu na svet, vštepuje nám vôľu po sebarealizácii a ukazuje nám, že celý kolobeh života je v neustálom pohybe a premene. Posilňuje vôľu a koncentráciu, tíši nervy, zaháňa čierne myšlienky a pocit beznádeje. Rovnako účinne pomáha pri ťažkých duševných chorobách ako je schizofrénia, paranoja a neovládateľné správanie.  Kamene nabíjame bez problémov na priamom slnku tak dlho, pokiaľ opäť necítime ich pôvodnú energiu.

Astrológia: znamenie Panna.

Býčie oko: Býčie oko má svoje zafarbenie a kolísavý lesk vplyvom krokydolitu. Tvrdosť 6 - 7. Ide o kameň vitálnej energie. V centre tretieho oka posilňuje sebadôveru, pamäť a koncentráciu. Aktivuje pohybové ústrojenstvo, mierni zápaly nervov a ich sprievodné bolesti. Kamene nabíjame bez problémov na priamom slnku tak dlho, kým necítime opäť ich pôvodnú energiu.

Astrológia: znamenie Škorpión.

Sokolie oko: Sokolie oko sa líši od oka tigrieho modravými až modrozelenými tónmi. Limonit spôsobuje jeho zlatistú farbu. Tvrdosť 6 - 7.

Sokolie oko nám umožňuje vidieť sa v ostrom, neprikrášlenom svetle. Učí nás vidieť i všetky zápory, ktoré sa podvedome bránime vziať na vedomie, takže sa s jeho pomocou môžeme nabudúce vystríhať rovnakých, nekonečne sa opakujúcich chýb. Získame tak aj viac flexibility v pohľade na svet okolo nás, viac tolerancie a spoluúčasti s blížnymi. Sokolie oko, ako nám už jeho názov napovedá, ostrí zrak a posilňuje unavené alebo oslabené oči.

Kamene nabíjame bez problémov na priamom slnku tak dlho, pokiaľ opäť necítime ich pôvodnú energiu.

Astrológia: znamenie Vodnár.