Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Šungit, drť 500 gramov

Balenie:
500 g
Kód produktu: 30010
Pôvod: Rusko
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: +1
6.50
KS

Šungit - tajomný čierny minerál s výnimočnými vlastnosťami - predstavuje negrafitizovaný amorfný uhlík s guľovitou štruktúrou molekúl najvyššej možnej symetrie. Osada Šuňga, prvé vedecky popísané nálezisko šungitu v roku 1875 je súčasťou Karélie, severozápadnej časti Ruska. Vek šungitu sa odhaduje na cca 2 miliardy rokov.

Šungit v styku s vodou vytvára minerálny roztok s jedinečnými liečivými účinkami. V podstate je to liek vytvorený prírodou bez ľudského zásahu a jeho účinnosť sa potvrdzuje viac ako 300 rokov. 

 

Príprava šungitovej vody:

Pred použitím je potrebné drť niekoľkokrát umyť studenou vodou. 

1. Na dno čistej trojlitrovej sklenenej nádoby položíme šungit ( cca 350g štrku).

2. Zalejeme chladnou, odstátou alebo prefiltrovanou vodou

3. nezakrývame prikrývkou a necháme odstáť po dobu 12-15 hodín – energetická hodnota sa zvyšuje 10-15 krát oproti počiatočnej hodnote. Ak necháme vodu stáť dlhšie ako je doporučená doba, jej energetická hodnota sa znižuje.

4. po uplynutí doporučenej doby státia vodu prelejeme a používame v priebehu ďalších troch dní. Vodu sa neodporúča dávať do chladničky. Po troch dňoch táto voda začne nadobudnuté vlastnosti strácať.

Nádobu so šungitom môžeme využiť na prípravu novej dávky aktivovanej vody.

Čistenie šungitu:

Raz za jeden až dva mesiace odporúčame šungit ponoriť na 2-3 hodiny do roztoku jedlej kuchynskej soli, sódy alebo roztoku kyseliny octovej a potom dôkladne umyť pod tečúcou vodou týmto sa dá šungit veľmi dobre regenerovať (obnoviť pôvodné vlastnosti). Obyčajne sa asi po pol roku používania šungitový štrk vymení za nový.

Niekoľko rád pre využitie šungitu v domácnosti.

Ak pridáme niekoľko kúskov šungitu alebo šungitového štrku do akvária, prospeje to rybičkám. Budú menej náchylné k chorobám a voda zostane čistá omnoho dlhšie. Šungit sa osvedčil aj ako pomôcka pri pestovaní izbových a balkónových rastlín. Na dno kvetináča vysypeme niekoľkocentimetrovú vrstvu šungitového štrku. Tým zaistíme dobré odvodnenie zeminy, zabránime preliatiu a naviac poskytneme koreňom dostatok vody obohatenej o minerálne látky a živiny. Môžeme ho tiež rovno primiešať do zeminy, alebo im posypať povrch zeminy v kvetináči. Pestovatelia doporučujú pridávať šungit aj do vody na zakorenenie odrezkov. Ponorením do vázy predĺžia aj životnosť rezaných kvetín. Pre takéto účely sa hodí šungit, ktorý si už „odpracoval“ ako zlepšovateľ pitnej vody, alebo vody na kúpeľ.

Zdroj: kniha Šungit, legendy, fakta, informace, Irina Vobliková, nakladatelství Lott.

 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom