Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.                          

                               Milí priatelia, vážení zákazníci, pri objednávke nad 30,00 EUR (pri platbe vopred na náš účet), poštovné v rámci Slovenska zdarma.   

                                                   Sledovať nás môžete aj na Instagrame: zuzana_mineral                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

Nájdete nás aj na:

 

 

Náplne do tlačiarní nakupujeme na:

Náplne do tlačiarní TonerPartner.sk

Sugilit

Rozmery cca::
Pôvod: Juhoafrická republika
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 60057
Dostupnosť: 1 ks
25.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Prvýkrát bol nájdený v roku 1944 v Japonsku, neskôr v drobných kryštáloch v Indii, ale vždy len v nepatrnom množstve. Tento pomerne nový drahý kameň sa v posledných rokoch stal stredom pozornosti nielen medzi zberateľmi, ale najmä medzi ľuďmi, ktorí sa venujú liečeniu drahými kameňmi. Hotazel v JAR je dosiaľ jediné nálezisko, na ktorom sa od roku 1980 vo väčšom množstve ťaží. Jeho cena sa rok za rokom zvyšuje, jednak vplyvom dopytu, jednak skutočnosťou, že nálezisko je už takmer vyčerpané. Tvrdosť 6 - 6,5.

Sugilit je predovšetkým kameň trvalej meditácie. Učí nás pokore, mravnosti a sebakontrole. Je kameňom imunitného systému. Pomáha v liečbe prakticky všetkých ťažkých chorôb a tiež v prevencii. Podáva pomocnú ruku ľuďom, ktorí prepadli drogám a alkoholu. Prináša svetlo a optimizmus.

Astrológia: Ryby, Panna a Strelec.

Očista: Sugilit čistíme dôkladne vlažnou vodou, zvlášť po použití pri ťažkých chorobách alebo závislostiach. Inak by nám mohol absorbovanú negatívnu energiu opäť odovzdať späť. Nabíjame ho na slnku a prechovávame až do ďalšieho nasadenia na drúze krištáľu alebo v geóde ametystu.