Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

Želáme vám príjemný nákup.

 

 

 

                     

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Smaragd

Cena 4.50
Rozmery cca:
4,8 cm x 2,6 cm x 2,1 cm, Brazília

Záručná doba 24 mesiacov
Pôvod Brazília
Kód produktu 60103
Dostupnosť +1
KS

Smaragd bol od nepamäti uctievaný ako najcennejší drahokam. Patrí k apoštolským kameňom, cituje sa v biblii, bol súčasťou kultových predmetov a nechýbal ani v korunovačných a cirkevných klenotoch. Názov pochádza z gréckeho smaragdos - zelený kameň. Tvrdosť 7,5 - 8.

Jeho hlboká zeleň hovorí priamo k nášmu srdcu. Symbolizuje očistu, regeneráciu, prepojenie matérie s duchovnom, pozemské s absolútnym, Božím. Prebúdza v našom srdci nadzmyslovú lásku. Prečisťuje naše pocity k všetkému živému, prehlbuje náš súcit so všetkým utrpením okolo, nechá nás vnútorne rozkvitať. Učí nás načúvať, porozumieť, súcítiť, nadväzovať krehké putá so všetkým, čo potrebuje našu pomoc a pochopenie. Svojím vyrovnaným vlnením v nás prebúdza vnútorný jas, duchovnú vieru, ktorá nepotrebuje vonkajšie dôkazy ani ceremónie. Vedie nás cestou pokory k pravde. Aj v duševnej oblasti je pre nás smaragd šťastnou hviezdou. Posilňuje našu pamäť a podporuje intelekt, tíši náš stres, splín a trýznivé stavy depresie. 

Uplatnenie smaragdu je široké. Nové skúsenosti a poznatky potvrdzujú jeho účinky pri infekčných ochoreniach epidemickej povahy ako je chrípka, pri angíne, hnačkách a otravách žalúdka. Odporúča sa pri zápale vedľajších nosových a čelových dutín, migréne, diabetes, epilepsii, skleróze mupltiplex a Parkinsonovej chorobe.

Ak je smaragd v tesnej blízkosti iných kameňov, oslabuje sa jeho účinok. Výnimkou je len horský krištáľ a diamant - kráľovské kamene bieleho svetla, ktoré ho dokonca poslňujú. Susedstvo rubínu a zafíru, ktoré sú dnes v klenotoch obvyklým zjavom, mu môže dokonca fyzicky škodiť, ich silné vlnenie mu môže spôsobiť trhliny.

Očista: smaragd je veľmi chúlostivý minerál, ktorý na seba berie každé napätie, teda aj negatívne vibrácie nášho organizmu. Pokiaľ je z nás vychádzajúca energia silná, prudká a negatívna, a smaragd nie je starostlivo a pravidelne čistený, nie je schopný už do seba absorbovať. Dostáva praskliny a nakoniec sa  môže stať, že v pravom zmysle slova exploduje. Preto je potrebné smaragd po každom použití starostlivo čistiť vlažnou vodou a neprepínať jeho sily. Nečistiť ultrazvukom alebo parou, nevystavovať ho prudkým výkyvom teplôt a nabíjať ho len krátko na nepriamom slnku.

Astrológia: znamenie Lev.

 


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód