Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

Želáme vám príjemný nákup.

Milí priatelia, ospravedlňujeme sa za dočasnú nedostupnosť nášho eshopu, ktorá bola spôsobená technickým problémom pri nasadzovaní SSL certifikátu - zabezpečenia nášho eshopu. Problém bol odstránený a vaše údaje, i komunikácia s nami sú teraz ešte bezpečnejšie ako predtým.

Ďakujeme za porozumenie.

 

                     

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Smaragd

Cena 4.50
Rozmery cca:
4,6 cm x 3,2 cm x 2 cm, Brazília

Záručná doba 24 mesiacov
Pôvod Brazília
Kód produktu 60063
Dostupnosť +1
KS

Smaragd bol od nepamäti uctievaný ako najcennejší drahokam. Patrí k apoštolským kameňom, cituje sa v biblii, bol súčasťou kultových predmetov a nechýbal ani v korunovačných a cirkevných klenotoch. Názov pochádza z gréckeho smaragdos - zelený kameň. Tvrdosť 7,5 - 8.

Jeho hlboká zeleň hovorí priamo k nášmu srdcu. Symbolizuje očistu, regeneráciu, prepojenie matérie s duchovnom, pozemské s absolútnym, Božím. Prebúdza v našom srdci nadzmyslovú lásku. Prečisťuje naše pocity k všetkému živému, prehlbuje náš súcit so všetkým utrpením okolo, nechá nás vnútorne rozkvitať. Učí nás načúvať, porozumieť, súcítiť, nadväzovať krehké putá so všetkým, čo potrebuje našu pomoc a pochopenie. Svojím vyrovnaným vlnením v nás prebúdza vnútorný jas, duchovnú vieru, ktorá nepotrebuje vonkajšie dôkazy ani ceremónie. Vedie nás cestou pokory k pravde. Aj v duševnej oblasti je pre nás smaragd šťastnou hviezdou. Posilňuje našu pamäť a podporuje intelekt, tíši náš stres, splín a trýznivé stavy depresie. 

Uplatnenie smaragdu je široké. Nové skúsenosti a poznatky potvrdzujú jeho účinky pri infekčných ochoreniach epidemickej povahy ako je chrípka, pri angíne, hnačkách a otravách žalúdka. Odporúča sa pri zápale vedľajších nosových a čelových dutín, migréne, diabetes, epilepsii, skleróze mupltiplex a Parkinsonovej chorobe.

Ak je smaragd v tesnej blízkosti iných kameňov, oslabuje sa jeho účinok. Výnimkou je len horský krištáľ a diamant - kráľovské kamene bieleho svetla, ktoré ho dokonca poslňujú. Susedstvo rubínu a zafíru, ktoré sú dnes v klenotoch obvyklým zjavom, mu môže dokonca fyzicky škodiť, ich silné vlnenie mu môže spôsobiť trhliny.

Očista: smaragd je veľmi chúlostivý minerál, ktorý na seba berie každé napätie, teda aj negatívne vibrácie nášho organizmu. Pokiaľ je z nás vychádzajúca energia silná, prudká a negatívna, a smaragd nie je starostlivo a pravidelne čistený, nie je schopný už do seba absorbovať. Dostáva praskliny a nakoniec sa  môže stať, že v pravom zmysle slova exploduje. Preto je potrebné smaragd po každom použití starostlivo čistiť vlažnou vodou a neprepínať jeho sily. Nečistiť ultrazvukom alebo parou, nevystavovať ho prudkým výkyvom teplôt a nabíjať ho len krátko na nepriamom slnku.

Astrológia: znamenie Lev.

 

Vaše meno:


Váš e-mail:   


Váš telefón:   


Správa:   


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód