Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

Želáme vám príjemný nákup.

Milí priatelia, ospravedlňujeme sa za dočasnú nedostupnosť nášho eshopu, ktorá bola spôsobená technickým problémom pri nasadzovaní SSL certifikátu - zabezpečenia nášho eshopu. Problém bol odstránený a vaše údaje, i komunikácia s nami sú teraz ešte bezpečnejšie ako predtým.

Ďakujeme za porozumenie.

 

                     

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Pyrit

Cena 4.90
Rozmery cca:
3,2 x 2,7 x 2,3 cm, Peru

Záručná doba 24 mesiacov
Pôvod Peru
Kód produktu 60012
Dostupnosť +1
KS

Pyrit je spolu s kremeňom a kalcitom najrozšírenejší minerál. Už v starom Egypte bol používaný ako šperkový materiál. V stredoveku bol nosený ako talizman. V hroboch Inkov boli nájdené pyritové dosky, ktoré pravdepodobne slúžili ako zrkadlá, ale mohli mať aj hlbší zmysel, pretože už vtedy sa verilo v jeho slnenčnú silu a moc. Názov má podľa gréckeho pyrites - iskrivý, pretože pri kresaní alebo pod úderom iskrí. Tvrdosť 6 - 6,5.

Pyrit nás nabáda nestarať sa o to, čo si kto o nás myslí, pretože i my sami si často tvoríme o ľuďoch nesprávne názory.  Ak pochopíme tútu pravdu, prestaneme sa trápiť tým, že nám naše okolie nerozumie a budeme môcť v budúcnosti svoj vnútorný pokoj a všetku energiu sústrediť na svoje vlastné duchovné úsilie. Svojou zlatistou žiarou odstraňuje blokády duchovné, duševné, citové i fyzické. Prakticky ho môžeme prikladať na všetky miesta tela, kde je jeho liečebný vplyv potrebný. Pozitívne ovplyvňuje okysličenie krvi, oživuje krvný obeh a prečisťuje dýchacie cesty. Tíši bolesti nervov, podporuje trávenie a prekrvenie pleti. Pomáha v liečbe zápalov dýchacích ciest, priedušiek a plľúc. Aktivuje činnosť pečene a sleziny, mierni kŕče a menštruačné bolesti.

Očista: pre jeho citlivosť na pot a kozmetiku sa neodporúča, aby bol tvralo nosený priamo na tele. Nakoľko by sme ho nemali ani máčať vo vode, ani vystavovať prudkým zmenám teplôt, čistíme ho predstavou a nabíjame pomocou horského krištáľu na nepriamom slnečnom svetle.

Astrológia: znamenie Kozorožec.

Vaše meno:


Váš e-mail:   


Váš telefón:   


Správa:   


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód