Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Pyrit

Rozmery cca:
2,7 x 2,6 x 1,5 cm
Kód produktu: 60012
Pôvod: Peru
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: +1
2.90
KS

Pyrit je spolu s kremeňom a kalcitom najrozšírenejší minerál. Už v starom Egypte bol používaný ako šperkový materiál. V stredoveku bol nosený ako talizman. V hroboch Inkov boli nájdené pyritové dosky, ktoré pravdepodobne slúžili ako zrkadlá, ale mohli mať aj hlbší zmysel, pretože už vtedy sa verilo v jeho slnenčnú silu a moc. Názov má podľa gréckeho pyrites - iskrivý, pretože pri kresaní alebo pod úderom iskrí. Tvrdosť 6 - 6,5.

Pyrit nás nabáda nestarať sa o to, čo si kto o nás myslí, pretože i my sami si často tvoríme o ľuďoch nesprávne názory.  Ak pochopíme tútu pravdu, prestaneme sa trápiť tým, že nám naše okolie nerozumie a budeme môcť v budúcnosti svoj vnútorný pokoj a všetku energiu sústrediť na svoje vlastné duchovné úsilie. Svojou zlatistou žiarou odstraňuje blokády duchovné, duševné, citové i fyzické. Prakticky ho môžeme prikladať na všetky miesta tela, kde je jeho liečebný vplyv potrebný. Pozitívne ovplyvňuje okysličenie krvi, oživuje krvný obeh a prečisťuje dýchacie cesty. Tíši bolesti nervov, podporuje trávenie a prekrvenie pleti. Pomáha v liečbe zápalov dýchacích ciest, priedušiek a plľúc. Aktivuje činnosť pečene a sleziny, mierni kŕče a menštruačné bolesti.

Očista: pre jeho citlivosť na pot a kozmetiku sa neodporúča, aby bol tvralo nosený priamo na tele. Nakoľko by sme ho nemali ani máčať vo vode, ani vystavovať prudkým zmenám teplôt, čistíme ho predstavou a nabíjame pomocou horského krištáľu na nepriamom slnečnom svetle.

Astrológia: znamenie Kozorožec.