Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Pakistanský ónyx - mažiar

- 50%
Rozmery cca:
9,6 x 10 cm (výška x priemer)
Pôvod: Pakistan
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 82039
Dostupnosť: +1
7.90
Pôvodná cena 15.80, Zľava 50 %
KS

Tento mažiar nám dodali bez paličky, ktorá mala byť jeho súčasťou, ale keďže je veľmi pekný, rozhodli sme sa vám ho po znížení ceny ponúknuť. Môže poslúžiť na iné účely, napríklad ako dóza na drobné predmety, cukríky, alebo len tak, ako dekorácia - to necháme na vás.

Aragonit je zvyčajne priehľadný alebo priesvitný a ak neobsahuje prímesi, je bezfarebný. Prítomnosť prímesí môže spôsobiť žltý, modrý, ružový alebo zelený farebný odtieň. Nachádza sa predovšetkým v sedimentárnych prostrediach, kde sa usadzuje  vo forme vápnitých pórovitých hornín (travertíny). Každý výrobok je originál. Tvrdosť 3,5.