Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.                          

                               Milí priatelia, vážení zákazníci, pri objednávke nad 30,00 EUR (pri platbe vopred na náš účet), poštovné v rámci Slovenska zdarma.   

                                                   Sledovať nás môžete aj na Instagrame: zuzana_mineral                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

Nájdete nás aj na:

 

 

Náplne do tlačiarní nakupujeme na:

Náplne do tlačiarní TonerPartner.sk

Nefrit

Rozmery cca:
Pôvod: Kanada
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 60055
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
2.20 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Nefrit je odroda aktinolitu. Nefritové predmety a šperky nachádzame v pomerne hojnom počte pri archeologických nálezoch. Tvrdosť 6,5 - 7.

Nefrit je podobný jadeitu a je podstatne bežnejší, to mu však neuberá na kráse a liečivých vlastnostiach. Ťažisko jeho schopností leží najmä v liečení nedostatočnej funkcie a zápaloch obličiek vrátane ich chronických porúch, prečisťuje močové cesty a močový mechúr a uvoľňuje piesok a kamene. Celkovo pomáha nášmu organizmu zbavovať sa jedov a škodlivých splodín. V psychickej oblasti zabraňuje agresívnym sklonom, tlmí prehnané emócie, tíši duševné napätie, rozjatrenosť a žiaľ. Vedie nás po ceste harmónie, vyrovnanosti a vnútorného mieru. Aj v ťažkých chvíľach nám pomáha zachovať si vlastnú identitu a ani v zdanlivo beznájdených situáciách sa nevzdávať.V pracovnom procese nás podporuje v rýchlom rozhodovaní a odvahe konať za každých okolností len podľa čistého svedomia. Vo vzťahu k blížnym nás učí tolerancii, umení chápať ich, aj keď v niečom s nimi nesúhlasiť.

Kamienok nefritu pod vankúšom nám zaistí sladké sny. Pri bolesti hlavy ním masírujeme spánky.

Astrológia: znamenie Rak.