Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Nefrit, achát, náramok na gumičke

Dĺžka cca:
17 - 18 cm
Kód produktu: 50201
Pôvod: Slovenský výrobok
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: +1
9.90
ks

Náramok z nefritu (nefrit Sečuan z Tibetu) a achátu na gumičke,  priemer guľôčok 10 mm.

Nefrit je odroda aktinolitu. Nefritové predmety a šperky nachádzame v pomerne hojnom počte pri archeologických nálezoch. Tvrdosť 6,5 - 7. Nefrit je podobný jadeitu a je podstatne bežnejší, to mu však neuberá na kráse a liečivých vlastnostiach. Ťažisko jeho schopností leží najmä v liečení nedostatočnej funkcie a zápaloch obličiek vrátane ich chronických porúch, prečisťuje močové cesty a močový mechúr a uvoľňuje piesok a kamene. Celkovo pomáha nášmu organizmu zbavovať sa jedov a škodlivých splodín. V psychickej oblasti zabraňuje agresívnym sklonom, tlmí prehnané emócie, tíši duševné napätie, rozjatrenosť a žiaľ. Vedie nás po ceste harmónie, vyrovnanosti a vnútorného mieru. Aj v ťažkých chvíľach nám pomáha zachovať si vlastnú identitu a ani v zdanlivo beznájdených situáciách sa nevzdávať.V pracovnom procese nás podporuje v rýchlom rozhodovaní a odvahe konať za každých okolností len podľa čistého svedomia. Vo vzťahu k blížnym nás učí tolerancii, umení chápať ich, aj keď v niečom s nimi nesúhlasiť.

Astrológia: znamenie Rak.

Achát je obvykle vrstevnaté usporiadanie chalcedónu, kremeňa a opálu. Všeobecne sa vyskytuje prakticky v celej škále farieb. Tvrdosť 6 - 7.Široká paleta zemitých tónov farieb, ktoré tvoria najrôznejšie fantastické obrazce, ktorými acháty priam hýria, prepožičiava tomuto vcelku bežnému kameňu všeobecne veľkú obľubu. Táto symbióza kresby a farebných efektov symbolizuje naše súznenie s Matkou Zemou a jej prírodnými prejavmi. Prehlbuje v nás fantáziu, kreativitu, odvahu, vytrvalosť a vôľu k životu. Posilňuje v nás vedomie vlastnej identity, pud sebazáchovy, dôveru vo vlastné schopnosti. Ružový achát, nachádzaný najmä v Botswane a Austrálii, podporuje tehotenstvo a ochraňuje plod v matkinom tele.

Astrológia: znamenie Býk a Škorpión.