Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.                          

                                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                                             

 

Nájdete nás aj na:

 

 

Náplne do tlačiarní nakupujeme na:

Náplne do tlačiarní TonerPartner.sk

Morganit, náhrdelník, zapínací

Dĺžka cca:
50 cm
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 51004
Dostupnosť: 1 ks
6.30 ks

Náhrdelník z morganitu, kamienky do veľkosti cca 8 mm. Morganit je vzácnou odrodou berylu, ktorá je pod týmto názvom známa až od roku 1911. Tvrdosť 7,5 - 8.

Jeho jemné ružové tóny prehlbujú náš súcit so všetkým živým okolo nás, rešpekt pred Božou tvorivou silou, ktorú by sme mali podľa svojich možností čo najstarostlivejšie ochraňovať,pretože len tak dôjdeme k súzvuku s prírodou.

Hrubé návyky, bezohľadnosť, fanatizmus, zlé mravy, to všetko môžeme s pomocou morganitu v sebe krok za krokom odstraňovať.

Pozitívne ovplyvňuje činnosť pľúc, štítnej žľazy a parasympatického nervového systému. Podporuje látkovú výmenu. Jeho upokojujúci vplyv je účinnou prevenciou pred chorobami, ktoré majú pôvod v stresových situáciách. Zabraňuje častým kŕčom.

Rovnako ako u ostatných priesvitných odrôd berylu musíme aj morganit starostlivo a pravidelne čistiť vodou, pričom ho nabíjame len na nepriamom slnečnom svetle, inak sa vystavujeme nebezpečenstvu, že celkom stratí farbu.

Astrológia: znamenie Váhy a Býk.