Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                            

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Jaspis obrázkový, náramok na gumičke

Cena 6.30
Dostupnosť: +1
Kód produktu: 50163
Záručná doba: 24 mesiacov
KS

Náramok z jaspisu obrázkového na gumičke. Vonkajší obvod náramku cca 22 cm, veľkosť kamienkov cca 1,2 x 1,1 cm. Jaspis je celistvá, jemnozrnná, nepriehľadná odroda chalcedónu.  Vyskytuje sa vo viacerých odtieňoch hnedej, sivomodrej, červenej, žltej a zelenej farby, ako aj v ich kombináciách. Tvrdosť 7.

Obrázkový jaspis podporuje kreativitu a súznenie s prírodnými zákonitosťami. Zaháňa strach a obavy z neistej budúcnosti a v spánku nás obdarováva šťastnými snami, po ktorých sa ráno prebúdzame ako znovuzrodení, oddýchnutí a osviežení. Prehlbuje náš súcit s tými, ktorí trpia. Pomáha pri alergiách a posilňuje imunitný systém, aktivuje funkciu pečene, žlčníka a obličiek.

Očista: niekoľko minút pod prúdom vlažnej vody alebo cez noc v miske vody, najlepšie spoločne s krištáľom. Nakoľko jaspis nie je chúlostivý ani na prudké svetlo, ani na žiar, môžeme ho nabíjať na priamom slnku ľubovoľne dlho.

Astrológia: znamenie Panna, Vodnár a Ryby.