Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                  Vážení zákazníci, s ohľadom na momentálnu situáciu sme dočasne znížili poštovné pre zásielky, pri ktorých si vyberiete doručenie na Vašu adresu (aj napriek tomu, že Slovenská pošta k zníženiu cien  nepristúpila) a to pri zásielkách do 5 kg pri platbe na dobierku zo 4,90 € na 3,90 € a pri platbe vopred na náš účet  z 3,70 na 2,70 €. Pre zásielky doručované na poštu a zásielky nad 5 kg ostáva cena rovnaká. Veríme, že vám to pomôže pri rozhodovaní sa v prospech doručenia vašich zásielok na adresu bez nutnosti navštíviť poštu. Želáme vám pekný deň.

 

                                                                                                                                                       

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Diopsid (chromdiopsid), náramok na gumičke

Cena 6.50
Dostupnosť: +1
Kód produktu: 50199
Záručná doba: 24 mesiacov
KS

Náramok z diopsidu na gumičke. Môže byť bezfarebný, biely, sivý, žltý, zelený (chromdiopsid), zelenočierny, hnedý, fialový, vzácne modrý, zafarbenie spôsobené prímesou Cr a Fe, priehľadný až priesvitný. Tvrdosť 5,5 - 6,5.

Diopsid je kameň dvojitej očisty, tela aj duše, spojených nádob nášho života, ktoré sa v dobrom aj v zlom vzájomne ovplyvňujú. Potrebná rovnováha, súzvuk a harmónia, všetkov dokonalej jednote, je jedinou zárukou celkového zdravia. Zelený diopsid nás povzbudzuje rozdávať radosť bez rozdielu a milovať celý svet. Pestuje v nás súcit s trpiacimi a tolerantnosť voči tým, ktorý dosiaľ nenašli svoju pravú cestu. Vyrovnáva citový nepokoj, duševnú nestálosť a výkyvy nálad. Podporuje odolnosť proti nákazám, infekciám a vôbec proti vonkajším vplyvom, ktoré by mohli narušiť naše zdravie.

Očista: Diopsid ponecháme niekoľko minút pod prúdom vlažnej vody alebo v miske vody cez noc. Pokiaľ ho nabíjame na priamom slnku, postačí niekoľko minút.