Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Chryzokol, prívesok Ag

Rozmery cca:
2,3 x 2,1 x1,4 cm
Kód produktu: 70204
Pôvod: Peru
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: +1
5.90
KS

Prívesok z chryzokolu so strieborným komponentom (Ag 925/1000). Chryzokol je silikát modrozelenej farby, tvrdosť 2 - 4.

Chryzokol, verný spoločník malachitu a rovnako ako on kameň zemitých tónov, symbolizuje svojou sviežou krásou lásku a harmóniu. Rozsah jeho zdravotného vplyvu je široký. Možno ho s úspechom prakticky použiť na všetkých centrách tela. V čakre čela zráža vysoké teploty a je prevenciou proti infekciám. V čakre hrdla zmierňuje bolesti krku, uvoľňuje napätie šije a usmerňuje funkciu štítnej žľazy. Zelené tóny chryzokolu sú vhodné pre srdcové centrum, kde tíšia nepokojné srdce a vyrovnávajú krvný tlak.

Rovnako ako malachit je aj chryzokol veľmi citlivý na kozmetiku a pot. Keďže je rovnako chúlostivý voči vysokým teplotám, vystavujeme ho po očiste vlažnou vodou len nepriamemu slnku.

Astrológia: znamenie Blíženci, Býk, Váhy, Strelec a Vodnár.