Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.                             

                                                                                                              Želáme vám príjemný nákup.    

                                                                                                                                                                                                                                                 

 

Nájdete nás aj na:

 

 

Náplne do tlačiarní nakupujeme na:

Náplne do tlačiarní TonerPartner.sk

Chiastolit, prívesok Ag

Rozmery cca::
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 70061
Dostupnosť: 1 ks
8.90 ks

Prívesok z chiastolitu so strieborným komponentom (Ag 925/1000).  Chiastolit bol pre svoj charakteristický kríž odpradávna uctievaný a používaný ako amulet. Symbol kríža má mnoho významov. Vertikálna línia je božia, intelektuálna, pozitívna, aktívna, tzv.mužská, zatiaľčo línia horizontálna je pozemská, racionálna, negatívna, pasívna, tzv.ženská. Ako celok symbolizuje spojenie protikladov, identitu človeka. Samotné telo človeka je v znamení kríža. Priesečník línií zase symbolizuje stred, naše srdce, centrum lásky. Podľa čínskej symboliky kríž na štvorcovom pôdoryse je znamenie Zeme a spoločne s opísaným kruhom znamenie Neba. Názov pochádza  z gréckeho chiastos - kríž.

Po celý život v sebe nosíme kríž, od narodenia do smrti, protiklad dobra a zla, karmu, osud, ktorý si vytvárame svojim cítením, svojim myslením, svojimi činmi. Zdanlivá Božia nespravodlivosť je len naša vlastná vina, dlh, ktorý musíme splácať. Jedine naše vlastné ego je našim krížom. Túto pravdu by sme si mali pri meditácii s týmto kameňom uvedomovať a obracať všetko svoje úsilie k dobru.

Chiastolit nám pomáha uvedomiť si vlastnú identitu, životné poslanie. Posilňuje nás vo vytrvalosti a viere, ak nás prepadne slabosť márnosti a beznádeje. Spolu s ním, v čase rozjímania, dospejeme k pokoju a mieru duše. 

Zdravotne chiastolit podporuje pohybové ústrojenstvo, obzvlášť väzivo, kĺby a kosti, napráva rôzne ochromenia prechodného rázu a spomaľuje proces sklerózy multiplex. Posilňuje spánok, najmä v počiatočnej fáze.

Astrológia: znamenie Býk.

V cene tohto šperku je priehľadná plastová krabička.