Milí priatelia krásnych kameňov, 

tajomné čaro, výnimočná  farba a hra svetla - to všetko robí drahé kamene vzácnymi. Zriedkavosť výskytu, tvrdosť a stálosť však ich cenu ešte znásobujú. Prirodzená krása a pevnosť drahokamov akoby svedčili o ich nadprirodzenom vzniku a magickej moci. Mnohé pretrvali stáročia a svojimi osudmi sa nejeden z nich zapísal aj do histórie. (Cally Hallová). V našej ponuke nájdete prírodné a opracované minerály zo Slovenska i zahraničia, šperky z drahých kameňov, úžitkové a dekoratívne predmety z Pakistanského ónyxu, Himalájsku soľ, šungit a iné výrobky z rôznych druhov kameňov. Minerály, vhodné podľa znamenia, kryštály a ich vplyv na orgány, meditácia s kryštálom, drahokamové liečivá, čo je čakra, generátor energie a ako to funguje... To všetko nájdete v dolnej časti našej stránky. Nájdete tu aj návod na starostlivosť a ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kameňa.

                                               Želáme vám príjemný nákup.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

            

Naposledy zobrazené

 

Nájdete nás aj na:

 

 

 

Ametrín, prívesok Ag

Rozmery cca:
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 70378
Dostupnosť: +1
5.80
KS

Prívesok z ametrínu so strieborným komponentom (Ag 925/1000).

Začiatkom osemdesiatych rokov sa na trhu objavil úplne nový druh kremeňa - ametrín, ktorého názov vznikol zložením slov ametyst a citrín, pretože sa pôvodne predpokladalo, že ide o ametyst so zónami citrínu. Avšak na rozdiel od pravého citrínu stráca ametrín žltú farbu až pri dvojnásobnej teplote, tj. pri 400°C, pričom sa súčasne jeho pôvodne fialové zóny sfarbia na žlto. Jediné doposiaľ známe nálezisko leží v Bolívii, asi 40 kmzápadne od hraníc s Brazíliou.

Ametrín v sebe spája ako vlastnosti ametystu, tak citrínu, ktoré sa prirodzeným spôsobom vzájomne doplňujú: duchovnú čistotu a vnútorný pokoj. Preto je ako stvorený pre hlbokú meditáciu.

Tíši strach, nepokoj, nervozitu a stres, psychické stavy ovplyvňujúce funkciu žalúdka a celého tráviaceho systému. Pozitívne ovplyvňuje všetky psychosomatické poruchy a choroby, najmä poruchy vzniknuté duševným napätím.

Očista: ametrín čistíme rovnako ako ostatné kremenné druhy, pod prúdom vody, alebo cez noc v miske s vodou. Na rozdiel od ametystu a citrínu znáša pomerne dobre priame slnko.

Astrológia: znamenie Baran, Kozorožec, Ryby, Strelec a Panna.